İSLAM DÜNYASI YOK, İSLAM’I KULLANAN ÇOK…..

      İslam dünyasının içinde bulunduğu durum vahimdir. Adı İslam; yaşantısı ve ahlakı gayrimüslim gibi olmuştur. Müslümanları bu denli gayri İslami anlayışa, yaşayışa iten unsurlar nelerdir? İslam ahlakını taşımayan, yaşamayan gayrimüslimlerle yaşantıları arasında hiçbir fark olmayan insanların gün geçtikçe sayılarının artmasının sebepleri elbette dinimizin sahtekâr hocalar ve din tacirleri tarafından sulandırılarak tahrip edilmesi en büyük etkenlerdendir.

İSLAM DÜNYASI YOK, İSLAM’I KULLANAN ÇOK…..
Mimar Gökhan Demir

İSLAM DÜNYASI YOK, İSLAM’I KULLANAN ÇOK…..

Asıl problem âlemlere rahmet Hz. Muhammed (s.a.a) ve O'nun Ehl-i Beyt'inin ahlakı ile ahlaklanmamak, hatta onları aradan çıkararak "bize Kur'an yeter" diyerek okudukları ayetleri kendi çıkarları, nefsleri doğrultusunda yorumlamaktır. Allah'ın (cc) emrettiklerini değil, nefslerinin istediklerini yapmaktır.

İslam'dan öncesi Ehl-i Kitap'ın yaptığı gibi Allah'ın kitabını, hükümlerini hiçe sayarak değiştirip kendi inanmak istedikleri gibi bir kitap yazıp Allah'ın kitabıdır demeleri gibi hareket ediyorlar. Hz. Muhammed (s.a.a)'siz Kur'an'ı okuyup anlamaya çalışanlar bilmelidir ki, o halde okuduğunuz kitap Allah'ın kelamı olmaktan çıkar. Okuyup kendi anladığı gibi yorumlayan abdulazizi'in, faysalın'in kitabı olur. 

Dinden haberi olmayan, insanların dine olan saygısı ve imanından istifade eden din tacirleri yüzünden dünyada İslam ahlakının yerini dünya menfaati almıştır. En çok ihanete uğrayan Yüce Allah'tır. Allah'ın dinini kullanan, istismar eden, sapık maksatları için ayetlerini  eğip, bükerek istediği manayı çıkarmak isteyenlerden daha zalim var mıdır? Bunun manası şirktir. Allah'ın dediğine razı olmayarak, kendini O'nun yerine koymaktır.

Allah (cc) Ali İmran suresi 78. ayetinde, "Kitap ehlinden öyle bir güruh da vardır ki, siz onu kitaptan sanasınız diye, dillerini kitaba doğru eğip bükerler. Hâlbuki o, kitaptan değildir. 'Bu, Allah katındandır' derler; oysa o, Allah katından değildir. Allah'a karşı, kendileri bilip dururken, yalan söylerler" buyurmaktadır. Çok enteresandır; İslam'ı tahriple meşgul olanlar ne hikmetse papazlarla, hahamlarla hemhal oluyorlar. Bütün bu olanları gören ibadet ehli Müslümanların da bu durumdan rahatsız olamamaları başta söylediğimiz sahtekâr hocalar, boynunda gizli haç taşıyan sözüm ona İslam âlimi geçinenlerin ürünüdür.

 İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliğinin Gazze Krizi üzerine 11 Kasım’da Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde yaptığı olağanüstü ortak toplantıdan Müslüman nüfuslu ülkelerin tek bir ağızdan İsrail’in Filistinlilere saldırısına karşı sesini yükselttiği sert bir sonuç bildirisi çıktı. Netice ne esme, gürleme o kadar Yahudiler işlerini garantiye almadan asla hareket etmezler. Demek ki tüm İslam ülkelerini tarafına çekmiş emin olmuş ki bunların hepsi benim adamım çıkarlar iki laf ederler, halkları Cuma namazından sonra iki, üç defa bağırır, protesto eder olay biter ben katliamıma rahat, rahat devam ederim. ( Bu arada yeri gelmişken söylemekte fayda var Azerbaycanın Karabağ bölgesi işgal edildiğinde Hocalı da ermeniler soykırım yaptığında bu gün filistin için yalandan bile olsa ses çıkaranlar Azerbaycan için tamamen sessiz kalmışlardı böyle iki yüzlü sözüm ona İslam dünyası yere batsın) 

  Suudi Arabistan müftüsü açıklama yapmıştı İsrail işle savaşmak caiz değil diye. Suudi Arabistan Baş müftüsü: "İsrail'le savaşmak caiz değil, Hamas bir terör örgütüdür!"

Kuveytli gazeteci Abdullah el-Hadlak 'O topraklar İsrail'e vaadedilmiştir, Onlar işgalci değil' dedi.

Hadlak, 2006'daki bir yazısında “Keşke bir İsrail askeri olsaydım” demiş, sadece kendisinin ya da bir tek kişinin değil, bütün Arap gençliğinin İsrail'in askeri olması gerektiğini savunmuştu.

 Ne İslam ülkesi kalmış nede İslam’ı yaşayan Mü’minler hepsi İslam’ı kullanan, ondan faydalanan, kazanç elde eden ve en ağırı da bu yapılan ahlaksızlıklardan sonra dünya insanlığının tek kurtuluşu olan İslam’dan insanları uzaklaşmalarını sağlamalarıdır. Bunların İslam ile uzaktan yakından alakaları yoktur.

  İslam ülkeleri diye adlandırılan ülkelerin tam ortasında sinek kadar yer tutan İsrail’i tükürseler boğarlar ama o İsrail bu ülkelerin ve tüm dünyanın gözü önünde Müslüman insanları, masum çoluk, çocuk, kadınları katlederken öküzün trene baktığı gibi seyrediyorlar. Bunlara İslam ülkesi demek vallahi Allah’a (c.c) hakarettir. Bunlar insan dahi olmazlar.

 İslam ‘Ancak Mü’minler kardeştir’ (Hucurat 10) der bunlar kafirleri dost tutar Müslümanları öldürür yada öldürülmesini seyrederek katledilmelerine vesile olurlar.

‘Müminler, müminlerden ayrılıp kâfirleri dost edinmesin. Bunu her kim yaparsa artık Allah'dan ilişiği kesilmiş olur.‘ (Aliimran 28)

‘Ey inananlar! Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez.’ (Maide 51)

Bu ayetlerle göre Müslümanları katleden, masumları katledenlerle savaşmak caiz değildir, biz Yahudilerle abd ile kardeşiz diyenler, besmele ile kilise açanlar, zinayı serbest bırakanlar, haram yiyerek rüşvet alanlar, ikiyüzlü siyaset yapanlar ne durumda sayılıyor. Ve bunları yapanları haşa Allah yerine koyarak destekleyerek alkışlayanlar neticelerindeki kıl olanlar ne oluyor.

 ‘Allah’ı ve iman edenleri aldattıklarını sanırlar. (Hakikatte) sadece kendilerini aldatmaktalardır. Farkında da değillerdir.’  (Bakara 9)
 

‘Onlara: “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın.” denildiğinde: “Biz sadece ıslah edicileriz.” derler.’ ‘Dikkat edin! Onlar bozguncuların ta kendileridirler. Lakin farkında değillerdir.’ (Bakara 11-12)

Velhasıl İslam dünyası diye bir dünya yok. Ancak İslam’ı kullanan bundan rant elde eden inanan insanları kontrol altında tutmak için İslam kisvesi altında çok güzel oynayan münafıklar var…..