Beka meselesi

Dolar 32 TL olmuşsa sanayici için bir beka sorunu oluşmuş demektir.

Beka meselesi
İZZET YAŞAR

Beka meselesi

Gübre maliyeti 5 misli pahalanmışsa bu durum çiftçimiz için bir beka meselesi olmuş demektir.

Mazot 40 TL'ye ulaşmışsa bu da bir beka meselesi olmuş demektir.

Et 500 TL'yi bulmuşsa bu da bir beka meselesi olmuş demektir.

Simit 10 TL olmuşsa bu da bir beka meselesi olmuş demektir.

Kiralar asgari ücretin yarısına denk geliyorsa bu da bir beka meselesi olmuş demektir.

Aileler çocuklarına günlük bir simit, bir çay parası veremediği için dağılıyorsa bu da bir beka meselesi olmuş demektir.

Öğrenciler gittikleri şehirlerde kalacak yurt, barınacak ev bulamıyorlarsa bu da bir başka beka meselesi olmuş demektir.

Yani köylü, çiftçi, sanayici, iş adamları üretemez duruma gelmişlerse, hane halkı için hayatta kalmak her geçen gün daha da katlanılmaz hale gelmiş ve daha da kötüleşiyorsa bu topyekûn milletin bekasının tehdit altında olduğunun açık göstergesidir.

AKP, MHP, CHP, İYİ Parti ya da diğerlerinin seçim kazanması ya da kaybetmesi onların sorunudur, bu ülke için bir beka meselesi değildir.

Bu millet Doğruyollar, Anavatanlar, MÇP'ler, DSP'ler seçim kaybetti diye herhangi bir beka sorunu yaşamadılar. Asıl beka meselesi ekmeğimizi kaybetmiş olmamız, topraklarımızı ekemiyor olmamız; bakkaldan, manavdan 1 kilo et, 2 kilo mandalina alırken zorlanıyor olmamızdır.

Senin siyaset sahnesinden silinip gidecek olman, milletin değil senin şahsi hırsların ve yaptığın yanlış icraatlarının beka meselesidir. Sen kendi geleceğini milletin geleceğinin önüne koymayı ahlak edinmişsin.

Bu sorun senin sorunundur. Milletin sorunu, yokluk, yoksulluk, adaletsizlik ve liyakatsizliktir.

Evet, bu seçimler birileri için beka meselesidir.

Millet gelecek güzel günlerin umuduyla kendi bekasına sahip çıkacaktır.

Sen kaderini milletin geleceğine sahip çıkmak yerine milletin bekasını bırakıp kendi varlığının derdine düşmüşsün. Evet, millet kararını verdi, senin bu sahnede olman milletin bekasını tehdit eder noktaya ulaşmıştır.

Millet kendi bekasını senin şahsi menfaatlerine tercih etmeyecektir. 31 Mart seçimleri birilerinin beka meselesinin sonlandığı gün olacaktır. 

Millet mi, bir avuç çapsız siyasetçiler mi beka meselesi yaşayacak, hep birlikte göreceğiz.