Sinema dünyasında bu hafta

Bu hafta sinemaseverler için Türk ve dünya sinemasından birbirinden renkli filmler vizyona giriyor. Türk yapımlar içerisinde Atatürk 1881 - 1919 (2. Film) ve Ahmet Mümtaz Taylan, Necip Memili ve Zeynep Çamcı'nın oynadığı Arap Kadri başı çekiyor

Sinema dünyasında bu hafta
FUAD ALİYEV

Sinema dünyasında bu hafta

Sinema severler için heyecan verici bir hafta daha kapıda! 19 Nisan 2024 Cuma günü, Türk ve dünya sinemasından birbirinden renkli filmler vizyona giriyor. İşte merakla beklenen o filmler:

- Kimsesiz: Dram ve komedi karışımı bu film, şarkıcı olmak için İstanbul'a gelen bir adamın engebeli yollarını anlatıyor. Rıdvan Ahmet'in yönetmenliğini ve senaryosunu üstlendiği filmde Şehnaz Dilan, Nezir Yıldırım ve Recep Bülbülses gibi isimler rol alıyor.

- Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - To The Hashira Training: Anime severlerin sabırsızlıkla beklediği bu aksiyon ve dram dolu animasyon filmi, Tanjiro ve Üst Dörtlü'nün Hantengu ile olan destansı mücadelesini gözler önüne seriyor.

- Aşk Filmi: Romantik dram türündeki bu film, film çekimi için gittiği görüşmelerde hayatı değişen genç bir kadının hikayesini konu alıyor. Deniz Denizciler'in yönetmenliğinde Cemre Baysel, İlhan Şen ve Onur Büyüktopçu başrolleri paylaşıyor.

- Atatürk 1881 - 1919 (2. Film): Mehmet Ada Öztekin'in yönetmenliğini yaptığı bu biyografik film, Çanakkale Savaşı'na ve 1919 yılına kadar süren süreci ele alıyor. Aras Bulut İynemli'nin Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandırdığı film, tarihe ışık tutuyor.

- Arap Kadri: Komedi türündeki bu yapım, karikatürist Tekin Aral'ın yarattığı karakterler Arap Kadri ve Tarzan'ın maceralarını beyaz perdeye taşıyor. Emre Kavuk yönetmenliğinde Ahmet Mümtaz Taylan, Necip Memili ve Zeynep Çamcı'nın oynadığı film, izleyicilere keyifli anlar vaat ediyor.

- İç Savaş: Alex Garland'ın yönettiği bu aksiyon ve gerilim filmi, Amerika Birleşik Devletleri'nin çöküşün eşiğinde olduğu bir dönemde geçiyor ve gazetecilerin yaşamının en büyük hikayesini anlatmak için yarıştıkları bir geleceği resmediyor.

- Meraklı Kedinin 10 Yaşamı: Aile ve çocuklar için animasyon ve komedi türünde bir film olan bu yapım, şımarık bir kedinin maceralarını anlatıyor. Christopher Jenkins'in yönetmenliğinde Mo Gilligan, Bill Nighy ve Jeremy Swift seslendirme kadrosunda yer alıyor.

- Nûfer: Korku türündeki bu film, geçmişte yapılan lanetli bir anlaşmanın sonuçlarını izleyiciye sunuyor. Emrah Tarım'ın yönetmenliğinde Ozan Güler, Nazan Bayazıt ve Selahattin Taşdöğen başrollerde.

Bu hafta vizyona girecek diğer filmler ve detaylı bilgiler için sinema sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Sinema salonlarında buluşmak üzere!