OLAMIYORSAM BAŞ, ATARIM BAŞ’INIZA TAŞ

          Tarihte hep böyle olmuştur. Bir proje adamı olarak alırlar adamı atarlar bir camianın içine o işini görür. Yüzüne tükürsen yarabbi der şükreder. Bir tokat atsan diğer yanağını çevirir, kapıdan kovsan bacadan girer ne yaparsan yap gitmez. Taki camia içinde olan görevi bitirene kadar. İşi bitti mi yolcudur Abbas bağlasan durmaz. Yıllarca abiliğini yapan ile bir ekip oldular. Bu ekip yüzlerce insanı yoldan etti. Abisi kaldı kendisi projeleri bitince gitti. Abisinin daha işi bitmedi demek ki.

OLAMIYORSAM BAŞ, ATARIM BAŞ’INIZA TAŞ
Mimar Gökhan Demir

OLAMIYORSAM BAŞ, ATARIM BAŞ’INIZA TAŞ

   Adamın görevi yıllarca aynı camia içerisinde yüzlerce masum dava adamlarını camiadan ederek ‘Lider’ insanın etrafını boşaltmaktı. Hakkını yemeyelim başarılıda oldu. Daha neler, neler yaptı oraları bizde kalsın. Derdi ‘Lider’in’ yerini almaktı. Ama o kadarda uzun boylu değildi. Adam şizofreni, geçimsiz iki adamla yola gidemez, onları henüz yolun başında ya kovar ya kaçırır. Maksadına ulaşmak için bundaki oyunlar, entrikalar, yalan ve iftiralar ne Çin’de, ne Yunan da var. ‘Lider’ bunun için hep derdi çok rahat yalan konuşur, millete neleri ne diye sattı ne çıktı. Sahtekârlığın kitabını yazan mahlûk yanına müneccimleri almış nasıl müneccimse burnunun ucunu görmüyor bu rahatsızın ezberlettiği sözleri direk okuyarak millete ahlak dersi veriyor.

    Sen adam olsan sindiremediğin insanların anasını, babasını arayıp onlara para vermek suretiyle ayartmaya kalmazdın. Sen adammısın lan müptezel. Kendin ve yanındakiler gibi para ile şahsiyetini satanlarla ‘Lider’e gerçek evlat olanları karıştırma. Alçak sen bu oyunları kimden öğrendin. Bu kadar ayak oyunu entrika çevirmek Allah adamında olmaz. Sana ancak menfaat birlikteliği yaptığın menfaat düşkünleri kanar.

   Dün sayende daire dışında kalan düşman oldukların bugün en yakın büzüktaşların olmuş. Onlara da helal olsun bu kadar geniş olmayı herkes beceremez. Senin dilin mi yok, ağzın mı? Adamlığın diyeceğim o zaten yok. Niye kâğıda yazıp ona buna sosyal medyada okutturuyorsun. Çık kendin konuşsana niye konuşamıyorsun. O konuşturduğun vatandaş kim belli. Senin bu camiaya verdiğin zararı şeytan bile insanlara vermedi. Evvel genç başkanı seçenlerin arasında tam bir teslimiyetle evet dedin seçtin. Hemen ardından sıcağı, sıcağına aradın ‘şifaoğlunu’ ben bunu istemiyordum bunu niye seçtik şimdi diye konuştun. Bu hareket senin münafık olduğunun ispatıdır. Adam gibi diyeydin ben varım ben olacağım. O zaman çıkıp gideydin. Ama işin daha bitmemişti. Daha başkanın arkasından dolanmaların, insanları kendi tarafına çekmek için menkıbeler, andersen'den masallar, rüyalar, zuhuratlarını ve işte efendim bende gizli sırlar vs. anlatacaktın ve bunları yaptın da. Lider’i defneder etmez niye kaçtın İstanbul’a. Topladın müritçiklerini yanına onlara bende gizli sırlar var dedin hemen işe koyuldun. Acelen neydi, hiç mi yüreğin yanmadı o giden koca çınara insanlar aylarca hatta yıllarca kendine gelemedi. İnsanın hayatta bir gayesi olur onun için yaşar, çalışır. Biz sevgili Liderimizin ardından sanki tüm gayelerimiz gerçekleştirdik yapacak bir şey kalmamış gibi sıramızı bekliyoruz ruh hailinde kendimize gelemez iken sen bir telaş içinde ekibinle kendini Liderin yerine getirme gayretindeydin. Ama sen çok metanetlisindir öyle değil mi?  Senin kitabında doğruluk, adamlık yok.

    ‘Lider’ sana ne demişti: ‘Sen insanları kucaklamıyorsun, teşkilatı sevmiyorsun sana bırakırsak darmadağın edersin’ Lider’in millet için dediklerini anlatıyorsun da senin için dediklerini niye anlatmıyorsun.

    Senin yatacak yerin yok. İstediğin bu güzide cemiyetin reisi olasın. Olamayacağını anlayınca başladın iftiralara. Size gülüp geçiyoruz. Müneccime de doğru bilgi ver. Adama yalan konuşturuyorsun. Çünkü o bilmez bazı konuşmaları onları ancak o gurupta olanlar bilir. Yani sen gerçekten de hain bir insansın o bilgileri sen ona verdin onu da yalan, yanlış verdin. İki dakikada satmışsın dava arkadaşlarını. Hani seni bu camia dışlamıştı. Hayatın yalan e, hainlik kolay mı ulan…..