HEM MÜLTECİLER, HEMDE ÜLKELERİNE TATİLE GİDİYORLAR.....

   Atalarımızın bir sözü var (teşbihte hata olmasın) ‘sen eşek olursan sırtına semer vuran çok olur’ Suriyeli mültecilere harcanan para ile vatandaşlarımız abat olurdu.

HEM MÜLTECİLER, HEMDE ÜLKELERİNE TATİLE GİDİYORLAR.....
Mimar Gökhan Demir

HEM MÜLTECİLER, HEMDE ÜLKELERİNE TATİLE GİDİYORLAR.....

Kim oldukları kime hizmet edecekleri belli olmayan ülkelerine ihanet ederek ülkemize gelen bu mültecilerin bize hiçbir hayırları yok iken verdikleri zararların haddi ve hesabı yok. Ülkemizin ahlak seviyesini düşürdüler. Kepazelikleri ile aileleri dağıttılar. Her olayın arkasından onlar çıkmaktadır. Yarın bürgün ABD veya başka bir düşmanımızın adına ülkemizde terör eylemleri yapmayacakları da malum değil. Özal zamanında peşmergeler geldi. Besledik karşımıza PKK olarak çıktılar. Biz ne zaman akıllanacağız. Sığınmacı, mülteci savaştan kaçıp gelmiş gidecek vatanı yok demek değil mi? Madem böyle adamlar her bayram vatanlarına nasıl gidebiliyorlar. Eğer devletimizi idare edenler vatanını, milletini seven ve çıkarlarını düşünen yöneticiler ise bu sahtekâr sürüsünü vatanlarına göndermelidir.

     Yazık ülkemizde özelleştirilerek satılmayan kurum kuruluş kalmadı. Devlete ait bir çöp bile kalmadı. Biz mültecilere bakacağız diye ekonomimizi çökerttik. Ülkemiz yolgeçen hanına döndü. Gelen giden ülkemize elini kolunu sallaya, sallaya geliyor istediği gibi serbest hareket ediyor. Ülkenin bir saygınlığı kalmadı. Avrupa’ya özenen Avrupa birliğine girmek için vermediği taviz kalmayan hükümetler. Avrupa’ya bir baksın her önüne geleni ülkelerine alıyorlar mı? Üçüncü sınıf ülkeye döndün para için memleketi hana çevirdik ne ararsan var. Ekonomiyi çökerttiniz doğal çünkü anlamıyorsunuz. Madem anlamıyorsunuz ne diye milletin istikbali ile oynuyorsunuz. Bırakın gidin silah zoruyla mı? Sizi koltukta tutuyorlar. Adam gibi adam beceremediği yerde mesuliyetli davranarak milletin bakası için meşgul ettiği vazifeyi terk eder.

     Açıkları kapatmak için Avrupa’nın çöplerini ülkemize getirerek onların çöpçüsü olduk. Mülteciler Avrupa’ya gitmesin diye Avrupa’dan para alarak ülkemizi yolgeçen hanına çevirdiniz. Kısacası ülkemiz çöplüğe ve yolgeçen hanına döndürüldü.

    Yazıktır Türk halkı asgari ücretin altında geçinmeye çalışıyor. Türk-İş'in açlık sınırı 2 bin 719 lira, Kamu-Ar'ın açlık sınırı ise 3 bin 313 lira. İşsiz insan sayısı 4 milyon 236 bin kişi oldu. Tarım bitmiş, hayvancılık bitmiş. Sanayiciler bitmek üzere. İnsanımız işsiz ve açlık sınırı altında yaşarken. Bayramlarda ülkelerine gezmeye tatile giden mültecilere bakmak akıl karımı dır. Milletiyle bir sorunu olmayan vicdanlı her bir idareci bu kötülüğü milletine yapmaz.

    Hak, hukuk ve adaletli olan Allah’tan ve hesap gününden korkan insan kul hakkına girmez. Ekonomiyi ve Uluslararası ilişkileri beceremeyen insanlardan idareci olmaz. Ekonomi olmazsa ülke ona buna muhtaç onun bunun atacağı arpayla geçinmeye yâda vergi üzerine vergi vurarak milletini sırtında kambur olarak ayakta kalmaya mahkûm olur.

   Milli Ekonomi Modelini yazarak insanlığın hizmetine sunan Sayın Prof.dr. Haydar Baş Bey ülkeyi idare edenlere ekonomiyi düzeltecek projeleri sunmasına rağmen hep görmezden gelindi. Sadece görmezden gelinmedi hatta ona karşı suikastlar ve mahkemeler açıldı. Rusya Haydar Baş Bey’in projelerini kullanarak eski gücüne kavuştu ve dünyanın süper devleti oldu. MEM, 2006 yılında Rusya'nın 3 yıllık kalkınma planına alındı.  Rusya; doğum parası başta olmak üzere birçok sosyal devlet projesini, tarım projelerini, madenlerin ve enerji kaynaklarının devletleştirilmesi, 42 sektörün stratejik ilan edilerek devletleştirilmesi gibi onlarca MEM projesini hayata geçirdi. 2008 yılında da Milli Paralarla Ticaret formülünü ilk olarak Çin'le uygulamaya başladı ve BRICS birliği bu temel üzerine bina edildi. Bugün dünyanın denge merkezi konumunda…

  Rusya, MEM'den gördüğü bu faydalar neticesinde 27 Şubat 2013 tarihinde modelin sahibi Prof. Dr. Haydar Baş'ı kurmay kadrosuyla birlikte Duma'ya davet etti. 6 saatlik bir MEM oturumu gerçekleştirildi. Rusya bu oturumla birlikte tüm dünyaya "MEM'i kanunlaştırarak tümüyle uygulayacağız" mesajı verdi. 1 hafta sonra da Çin aynı kararı aldı ve bugün Rusya ve Çin'in geldiği nokta ortada…

    Hükümet inatla ülkeyi bitirme noktasına getiriyor. Yandaş medyanın süsleme ve şişirme haberleri ile ekonomi düzelmez.

   Denenmiş siyasilerde bu işe çözüm olamaz. Çözüm adresini az önce zikrettik. Milli Ekonomi Modeli ve bu modelin bugünkü temsilcisi Bağımsız Türkiye Partisi ve Genel başkanı hukukçu Hüseyin Baş Bey’dir.

    İş işten geçmeden Milletimizin gözünü açması için yüce Allah’a dua ediyorum….