Türkiye, Türk’e yabancı oldu.....

Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında İslam ülkelerini işgal edip talan eden Batılı ülkeler, bu zulmün neticesinde vatancüda olan milyonlarca insanın yükünü ise Türkiye'nin sırtına bıraktı. Bütün şehirlerimize yerleşen milyonlarca Suriyeli mülteci yetmiyormuş gibi şimdi de yüzbinlere Afganlı mültecinin akınına uğrayacağız.

<Türkiye, Türk’e yabancı oldu.....

AKP hükümetinin mülteci politikasının yanlışlığı sebebiyle maalesef mülteci sorunu büyük bir ulusal güvenlik sorunu haline dönüşmeye başladı.

Türk vatandaşlarına verilmeyen haklar, mültecilere verilince normalde savaş bitiminde ülkelerine dönmesi gereken mülteciler, Türkiye'de kalmayı tercih ettiler; kendi ülkelerini ise "bayramlık" ziyaret mekanı olarak benimsediler.

Yabancıların, azınlıkların ve mültecilerin cenneti olduk

"Ulusal güvenlik meselesi" dedik, bir ülkenin iç güvenliği için üniter yapı en önemli hususlardan biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunu çok iyi bildiği için, Türk milleti tanımını oldukça sağlam bir temel üzerine bina etmiş ve bunu Lozan'da tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Osmanlı döneminde azınlıklara verilen haklar, Türk vatandaşlarına verilen haklardan çok daha fazlaydı. Atatürk, bunu tam tersine çevirerek Türk milletini baş tacı etmiş, bu ülkenin sahibinin Türk milleti olduğunu aldığı her kararda, attığı her adımda göstermiştir.

Bugün maalesef siyasilerimizin işbilmezliği ve bağımlılıklar sebebiyle yeniden Osmanlının yanlışına döndük; yine azınlıklar baş tacı, mültecilere haklar veriliyor ama Türk milleti imkansızlıklarla, ağır vergilerle inim inim inliyor. Gelinen noktada Türkiye yabancıların, azınlıkların ve mültecilerin cenneti, Türk vatandaşlarının ise cehennemi haline dönüştü. 

Mülteciler, o kadar plansız ve programsız bir şekilde Türkiye'ye dağıtıldı ki, Türk insanının kaybettiği tek şey, güvenliği, evleri, tarlaları olmayacak. Bazı bölgelerde nüfus üstünlüğünü elde eden mülteciler böyle devam ederse yerel yönetimlerin de sahibi olacaklar.

Böyle devam ederse mülteciler belediye başkanı olacak

Uyarı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'tan geldi. Savaş, katıldığı bir TV programında, mültecilerin doğum oranlarındaki artışa dikkat çekti ve "Böyle giderse şu anda belli ilçelerimizde belediye başkanlığına aday olsalar rahatça kazanırlar" uyarısında bulundu. Belediye Başkanı Savaş'ın açıklamalarından notlar şöyle:

"Ben seçimden önce bir çadıra gittim. Suriyeli kadın ve erkek 26 yaşında. 6 yıl önce Hatay'a gelmişler. Her yıl bir çocuk doğurmuşlar. Bu durum normal değil ama savaş psikolojisi her yıl çocuk yapmalarına sebep olmuş."

"Şu anda Türkiye'de 1 milyon 660 bin Hataylı nüfus var. 500 bin üstünde 600 bine yakın da Suriyeli nüfusu var. Geçtiğimiz zamanlarda ilk yıllarda 3'te bir doğumlar vardı ama şu anda yüzde 55 civarında. Böyle giderse şu anda belli ilçelerimizde belediye başkanlığına aday olsalar rahatça kazanırlar."

"Yıllar geçtikçe sosyolojik, psikolojik ve ekonomik sorunlarımız gittikçe artmakta."

Afganlı mülteciler de Türkiye'nin sırtında!

Ortadoğu'yu, İslam ülkelerini karıştıran, o ülkelerin insanlarını vatanlarını terk etmelerine zorlayan Batı, bu insanların yükünü de Türkiye'ye bıraktı. İşte buna güncel bir örnek Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz'ün açıklamaları. Kurz şunları söyledi:

"Eğer insanlar kaçmak zorundalarsa, herkesin Avusturya, Almanya ya da İsveç'e gelmesindense, Türkiye gibi komşu ülkeleri ya da Afganistan'ın güvenli bölgelerini kesinlikle daha doğru yer olarak görüyorum."

"Sığınmacıları geldikleri ülkelere geri gönderme imkanı bulunmuyorsa AB üyesi olmayan ülkelere iade etme imkanının yaratılması gerekiyor."

"Kendi hükümetimiz iltica başvurusu reddedilen sığınmacıları Afganistan'a sınırdışı etme tutumunu sürdürecek ve Taliban'ın kontrolü altındaki bölgeleri genişletmesi de buna engel olmayacak." 

Kurz, Haziran ayında Viyana'da 13 yaşındaki bir kız çocuğunun genç Afgan erkekler tarafından uyuşturucu verilerek istismara uğradığı ve öldürüldüğünü hatırlattı.

Mülteci konusu bir ulusal güvenlik sorunudur

Komşu bir ülkede bir savaş yaşandığında elbette ki oranın sığınma talep eden insanlarına sahip çıkmak, onları barındırmak, yedirmek, giydirmek gerekir ama Türkiye siyasetinin yaptığı gibi bu bir siyasi rant aracına dönüştürülmez. Mültecilere bölgeler oluşturulur ve Türk vatandaşlarının güvenliğini tehdit etmeden bir mülteci politikası izlenir. Savaş bitince de mülteciler ülkelerine gönderilir. Oy devşirme, Batıdan 3 kuruş para alma, stratejik müttefiklik ve AB hayali gibi sebeplerle mülteci politikası şekillendirildi ve bugün görüyoruz ki bu tam bir fiyasko.

AB'nin dilenciye verir gibi 3,5 milyar euro teklifi karşısında da, Afganistan'da ABD'nin koruması olmamız konusunda da siyasilerimiz onurlu bir tavır ortaya koyamadılar.

Halbuki siyasetin ortaya koyması gereken tavır Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın tavrı olmalıydı.

AB'nin 3,5 milyar Euro rüşvetiyle ilgili Sayın Baş şu tarihi cevabı vermişti:

"Avrupa Birliği , 'Türkiye 2024 yılına kadar Suriyelileri içeride tutsun 3,5 milyar Euro vereceğiz" diyor. Bize öyle bir başkan lazım ki Avrupa'ya dönüp şunu diyecek, 'Ey Avrupa Suriyelileri sen al biz sana 5 milyar Euro verelim.' Koca bir tarihe sahip olan Türk milletini uluslararası arenada dilenci ettiler. Niye yaptılar bunu? Çünkü ellerinde ekonomi diye hiçbir şey yok, anlatacakları, yapacakları hiçbir şey yok. Ne ekonomiyi düzeltebildiler, ne sosyal adaleti sağlayabildiler, ne eğitimi düzeltebildiler, ne hukuku düzeltebildiler... Hiçbir şey yapamadılar. Nereye el attılarsa bozdular gittiler."

Doğru bir siyaset ve onurlu bir duruş için çözüm sahibi bir lider gerekli.