“İmkanlar Fransa’dakinden iyi”

Trabzonspor'un orta saha oyuncusu Batista Mendy, bordo-mavili kulüpteki imkanların Fransa'daki birçok takımdan daha iyi olduğunu söyledi

<“İmkanlar Fransa’dakinden iyi”

Trabzonspor'un sezon başında Angers'tan transfer ettiği Batista Mendy, Fransız basınına açıklamalarda bulundu.

Başarılı oyuncu, Trabzonspor'da çok mutlu olduğunu ve kulüpteki imkanların Fransa'daki birçok önemli kulüpten daha iyi olduğunu söyledi.

Mendy, "Burada kendimi çok iyi hissediyorum. Türk halkı ve Trabzon halkı çok sıcakkanlı. Taraftarlar beni takdir ediyor, bu da beni daha fazla motive ediyor" şeklinde konuştu.
Eksiklerini geliştirmek için ciddi şekilde çalıştığını vurgulayan Fransız orta saha oyuncusu, "Yeterince agresif değildim. Bu yönümü geliştirdim. Artık daha fazla ikili mücadeleye girip top kazanıyorum ve daha konsantre oynuyorum" ifadelerini kullandı.

Çalışma alışkanlıklarını da büyük ölçüde değiştirdiğini kaydeden Mendy, "Angers dönemimden beri kişisel bir fiziksel antrenörüm var. Performansımı incelemek için maç videolarımı bana gönderen bir video analistim var. Kulüp her anlamda donanımlı. Bazı şeyleri gerçekleştirmek için her türlü imkanımız var. Tesisler gerçekten modern. Hem de Fransa'nın en iyilerini kıskanmamıza gerek kalmayacak kadar iyi" dedi