Yunan bakan Türkiye’nin Zürafa Adası için ‘Yunan toprağıdır’ dedi

Ege Denizi'nde Lozan'a göre bize ait olan birçok adamızı işgal eden Yunanistan şimdi de Göçkeada ile Enez arasındaki Zürafa Adasına gözünü dikti.

<Yunan bakan Türkiye’nin Zürafa Adası için ‘Yunan toprağıdır’ dedi

Ege Denizi'nde 2004'ten bu yana irili ufaklı yaklaşık 20 adamızı işgal eden Yunanistan şimdi de gözünü Zürafa Adası'na çevirdi.

Gökçeada ile Enez arasında yer alan Zürafa adası ile ilgili açıklama Yunanistan Dışişleri Bakanı Giorgos Gerapetritis'ten geldi.

Adanın kendilerine ait olduğunu iddia eden Yunan bakan,  "Zürafa kaya adacığının egemenliğinden gerekçeli bile olsa şüphe edilemez. Zürafa Adası meselesi bir egemenlik meselesidir. Kaya adası Yunan egemenliğidir, Yunan toprağıdır" dedi.

Dışişleri açıklama yapacak mı?

Yunanistan'ın bu tavrıyla ilgili şimdi gözler Ankara'da.
Dışişleri Bakanlığı'nın konuyla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı merak edilirken Emekli Tümamiral Cihat Yaycı'dan önemli açıklamalar geldi.

"Yeter artık"

Cihat Yaycı  şu açıklamayı yaptı;

"Yeter artık! Vatan toprağı bizimdir diyemeyenleri ve "aramızda pozitif gündem oluştu deyip masaya oturanları" şiddetle kınıyorum. Türk Dışişleri Bakanlığı Allah aşkına ne bekliyor?

Neden çekiniyor?

Türk Dışişleri Bakanlığını günlerdir "Zürafa Adası Türkiye'ye aittir" açıklaması yapmaya çağırıyorum ama yapmıyorlar.

Bakın şimdi ne oldu!?

Yunanistan Dışişleri Bakanı Giorgos Gerapetritis hiç çekinmeden ve tereddüt dahi etmeden " Zürafa Adası Yunanistan'a aittir" dedi.

Dışişleri Bakanımızın ulusal ve uluslararası kamuoyu önünde vereceği cevabı bekliyoruz!

El altından cevap verdik sözleri ile bu durum geçiştirilemez.

Mütekabiliyet aynı şekilde verilecek bir cevabı gerektirir.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin onuruna yaraşır cevap vermek farzdır.

Aynı şekilde kamuoyu önüne çıkıp "Zürafa Adası Türkiye'nindir" diyemeyenler, demeyenler Türk Milletinin ahını ve vebalini sonsuza dek üstüne alırlar!"