YAZDIĞINIZ EKONOMİ KİTABINIDA ALIN GİDİN.....

  Batırdıkları her işin ardından mutlaka bir suçlu bularak beceriksizliklerinin üzerini örtmeye çalışıyorlar. Milleti iyi çözmüşler ‘ben ne desem zaten inanıyorlar’ yıkarım onun, bunun üzerine zeytinyağı gibi suyun üzerine çıkarım politikası sürdürüyorlar. Erdoğan beni hiç şaşırtmadan ve tarzını değişmeden yoluna tam gaz devam ediyor.

YAZDIĞINIZ EKONOMİ KİTABINIDA ALIN GİDİN.....
Mimar Gökhan Demir

YAZDIĞINIZ EKONOMİ KİTABINIDA ALIN GİDİN.....

   Bu silik ve insanları aldatan kötü niyetli siyaset 20 yıldır yiyordu. Ancak halk artık ayılmaya başladı kredileri tükendi. Akp’liler dahi ayıldı. Yalnız Sayın Erdoğan inatla dediklerine kendini ve tabanını bizi aldattılar yalanına inandırmaya devam ediyor.

  “Çözüm sürecinde” PKK'nın ve “Barzanistan” projesinde Barzani'nin de “aldattığını” öğrendik. Erdoğan; PKK için, “Çözüm sürecinde güvenlik güçlerimiz çatışmaya girmezken, bunlar silah stokladılar... Biz, 'Çözüm süreci' dedik, aldattılar” dedi. 

Barzani'nin “bağımsızlık referandumu” kararı almasına da, “Bu yanlışa düşeceğine ihtimal vermiyorduk, yanılmışız” diye tepki gösterdi.

    Erdoğan, eski ABD Başkanı Barack Obama'nın şu an YPG'nin bulunduğu Menbiç konusunda kendisini aldattığını söyledi.

   Ergenekon ve Balyoz operasyonlarındaki subay tutuklamalarına dair konuşan Tayyip Erdoğan, 'Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı' dedi.

 

Erdoğan Uluslararası Türkçe Olimpiyatları töreninde Fetullah Gülen'e şöyle seslenmişti;

“Gurbet hasrettir. Hasret bedeli çok ağırdır, faturası çok ağırdır. Biz, gurbette olup, şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz. Bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz.”    

   3 Ağustos 2016'da ise Şunları söylemişti;

“Bu örgütün 40 yıldır kanserli bir hücre gibi büyümesi, dini değerleri öne çıkaran kimliği sayesinde mümkün olmuştur. Milletimiz meşrebi ne olursa olsun, 'Allah' diyen, 'Peygamber' diyen en azından böyle gözüken herkesi desteklemiştir. Rahmetli Özal, Demirel, Ecevit, hatta biz bu yapıya destek olduk. Ben de katılmadığım pek çok yönleri olmasına rağmen bunlara yardımcı oldum. Yurtdışında yürüttükleri eğitim faaliyetlerinin hatırına bunlara müsamaha gösterdik. 'Ortak bir yanımız var' dedik. Ama aynı menzile giden farklı yollardan bir yapı gördüğümüz, yapının sinsi emellerin örtüsü olduğunu uzun süre göremedik... Bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsü içerisindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin.”

 

 Erdoğan,  partisinin Meclis Grup Toplantısında “aldatılmaya” ilişkin çok ilginç bir ifade kullandı. Ne mi söyledi?

   MHP'nin af teklifine itiraz gerekçelerini anlatıp, uyuşturucu suçlarıyla ilgili örnek verirken, şunları:

“Şu anda cezaevlerinde 50 binin üzerinde uyuşturucu mahkûmu var. Şimdi soruyorum, ekranları başında bizi izleyen milletime sesleniyorum; Allah aşkına bunlara kader mahkûmu diyebilir miyiz? Efendim işte Aldatılmış. Aldatılmış ne demek, 6 yaşında 7 yaşında 8 yaşında 10 yaşında çocuk mu? Hepsi de bu işi gayet iyi bilen hem içen, hem satan hem de bu arada bu işin aracılığını yapan tipler. Bunlara mı kader mahkûmu diyeceğiz?” Sayın Erdoğan iyi güzel dediniz her şeyi ortaya koydunuz önüne gelene aldanan insana bu vatan teslim edilir mi? 

  Dün yine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi mandacı iktisatçıların arzuladığı şekilde küçültecek, zayıflatacak, insanlarımızı işsizliğe, açlığa, yoksulluğa mahkûm edecek politikaları reddediyoruz. Ülkemizin ve milletimizin ekonomik kurtuluşu için böyle davranmamız, bu mücadeleyi vermemiz gerekiyor" dedi ve Dolar / TL kuru 11.50'yi geçti. Milli paramızı bu kadar hırpalayarak, bu yolla milyonları fakirleştirerek, doları ve Euro'yu yani düşmanın parasını bu kadar yücelterek kurtuluş savaşı verilebilir mi?  Dedi.

   Ya arkadaş bu ülkeyi yöneten kim? Sanki başkası yönetiyor Sayın Erdoğan’da muhalefet partisinin başkanı gibi konuşuyor. Artık millet bu alicengiz oyunlarına kanmaz. 20 yıldır devleti siz idare ediyorsunuz ve şikâyet ediyorsunuz. Kimi, kime şikâyet ediyorsunuz. AB uyum sayaları için buğdayda, şekerde ve bakliyatta ülkeyi dışa bağımlı hala getirdiniz. Zinayı, domuzu serbest bırakarak milletin yozlaşmasına, ahlaksızlaşmasına ve haram işlemesine vesile oldunuz. Ülkeyi borç batağına sürüklediniz devletin yıllık geliri borçlarının ana faizini ödemeye yetmiyor. Saman ithal ettiniz. Hayvan ithal ettiniz. Bunları Uganda başkanı yapmadı bu ülkeyi idare eden sizler yaptınız. Siz ve yanınız yöreniz zenginleşti millet fakirleşti

  Her beceriksizliğin sonunda suçu ona buna atmak, aldatıldık yalanının ardına sığınmak Müslüman Ahlakına yakışmaz.

 Ekonominin kitabını biz yazdık dediniz. Hangi ekonomi bu? 20 yıldır, 1923 den beri kurulan ne kadar fabrika işletme varsa hepsini sattınız devletin biti bile kalmadı. Tarımı, hayvancılığı bitirdiniz. Türkiye cumhuriyetinin bir ekonomisi mi kaldı. Siz yazdığınız ekonomi kitabınızı da alın gidin.