ŞEHİT BİNBAŞI ASEF MAŞİYEV ŞEHİTLERİ ANIM GÜNÜNDE ANILDI.....

 29 Eylül 2020 tarihin'de işgal olmuş toprakları düşmandan geri almak için verdiği kahramanca mücadelenin neticesinde şehit düşmüştü. Ailesi, dostları ve sevenleri onu 27 eylül şehitleri anım gününde yanlız bırakmadı.

<ŞEHİT BİNBAŞI ASEF MAŞİYEV ŞEHİTLERİ ANIM GÜNÜNDE ANILDI.....

   Binbaşı Asef Maşiyev herkes tarafından sevilen, saygı duyulan çok mütevazi insandı. Binbaşı Asef Maşiyev naaşı 70 günden fazla toprakta kalmasına rağmen çürümemiş, bedeni adeta diri gibiydi. Muhabirimiz Karabağın Füzuli şehirinden şehidleri mescitte yıkanırken ve ailelerine teslim ederken, Binbaşı Asef Maşiye'in naaşını gördüklerini ve hiç çürümediğini bedebin diri olduğuna şahit olmuşlardı.

Yakın akraba ve dostlarından aldığımız bilgilere göre Şehit Binbaşı Asef Maşiyev Abdestsiz gezmeyen, namazında ibadetinde olan vatan aşkıyla yaşayan şehit olmayı arzu eden dini bütün imanlı bir insandı.

 Ailesinin verdiği bilgiye göre, Asef Maşiyev çok sevdiği babası olarak gördüğü Allah dostu olan mübarek insanın vefatına çok yanmış günlerce odasına kapanmış, ağlamış ve onun yılı dolmadan Allah cc. beni ona kavuştursun diye dua etmiş. Allah c.c. dualarını kabul etmiş. 

Binbaşı Asef Maşiyev'in 3 evladı var. Fatıma , Ali Haydar ve Ali Hüseyin Allah c.c Bu evlatların bahtını güzel eylesin. Bu evlatlar tüm şehit evlatları gibi vatana emanettir.

  27 Eylül şehitlerimizi andığımız bu günde Allah c.c. tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Azerbaycanın ve Türk dünyasının başı sağolsun. TÜRK-AZ / ÖZEL HABER