Prof. Dr. Haydar Baş sokağı hayırlı olsun.....

BTP'nin kurucusu ve merhum genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın ismi Bakırköy'de yaşadığı sokağa verilmişti. İBB Meclisi tarafından alınan kararın ardından Prof. Dr. Haydar Baş isminin yazılı olduğu tabela dün görevliler tarafından sokağa takıldı.

<Prof. Dr. Haydar Baş sokağı hayırlı olsun.....

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)'nin kurucusu ve merhum genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın ismi Bakırköy'de bir sokağa verildi

Bakırköy Belediyesi, 14 Nisan 2020 tarihinde vefat eden, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın isminin Florya'daki "Avcılar" sokağına verilmesini teklif etmişti. Yasa gereği cadde, sokak ve meydanlara isim verilmesi Büyükşehir Belediyesi'nin yetkisinde olduğu için teklif İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) sunulmuştu. İBB Harita Müdürlüğü, teklifle ilgili dosyayı 14 Kasım 2020 tarihinde İBB Meclisi'ne göndermiş, Meclis de teklif dosyasını 14 Aralık 2020 tarihinde Harita Komisyonu'na havale etmişti. 3 ay komisyonda bekleyen dosya, 12 Mart cuma günü İBB Meclisi'nde görüşülerek İBB Meclisi tarafından onaylanmıştı.

Kabul edilen kararda şöyle denilmişti: "Bakırköy Şenlikköy Mahallesi'nde bulunan 'Avcılar Sokağı' isminin 'Prof. Dr. Haydar Baş Sokağı' olarak değiştirilmesi talebi incelenmiş olup; teklif edilen Avcılar Sokağı'nda etkilenebilecek çok adres olduğundan Florya Caddesi ile Fuat Paşa Sokağı ve Yamaç Sokağı'nın kesiştiği yere kadar olan kısmın 'Avcılar Sokak' olarak bırakılması ve Avcılar Sokağının Yamaç Sokağı ve Fuat Paşa Sokağı kesişiminden itibaren Yeşilköy Caddesi'ne kadar olan kısma teklif edilen 'Prof. Dr. Haydar Baş Sokağı' isminin verilmesi, tadilen uygun görülmüştür."

Prof. Dr. Haydar Baş isminin yazılı olduğu tabela dün görevliler tarafından sokağa takıldı.