KİM, KİM’DİR NE İÇİN’DİR.....

   Selam dostlar.  milletin aklı karışık kim kimdir ne içindir nereden gelir nereye gider .. Ortalık toz duman. İt izi at izine karışmış.... İt  belli değil at belli değil.   Vatandaşlarımız gelişen olayları film şeridi izler gibi izliyor hani vardır ya filmin sonu bizim istediğimiz gibi bitsin diye hep dua ederiz..

<  KİM, KİM’DİR NE İÇİN’DİR.....

  Ama asla öyle olmaz sonra da deriz ki....

   Bu ne biçim film ya .. Bu fılim böyle biter mi aslında böyle olmamalıydı... Karışık karmakarışık duygular içerisinde kalırız bır an.. Keşke bitmeseydi diye durakalırız öylece sanki devamı  gelsin diye beklermiş gibi..

   Sonraaaa  kapatırız televizyonu.. Videoyu  ya da hayatın hayatımızın kendi hayatımızın enerji düğmesini...

Kabul etmemiz zordur belki ama film bitmiştir sen istesen de istemesen de. Film bitmiştir sen istesen de istemesen de senarist filmi böyle kurgulanmıştır gerçekten uzak rüya modun da bolluk ve bereket içerisinde zenginlikle refahla israfla eğlence ile hayal içinde seyrettiğimiz  film izlemekte olduğunuz film aslında bitmiştir..

 Sokaklara çıkıp gerçek hayatta yüzleştiğimizde aldatıldığımızı aslında bu filmin bizim hayal ettiğimiz film olmadığını anlamamız çok uzun sürmez .. Bir kaç dakika. Eğer çok da hayalperestseniz.. Belki bir kaç saat.. Ama hepsi o kadar .. Sadece birkaç saat dağılın beyler film bitti  .....

  Buyrun gerçek hayata . Ayşe teyze film bitti.   Mehmet amca film bitti ... Asker abi film bitti ...Doktor bey film bitti... Sanayici. Film bitti bakkal amca film bitti..

   Uyanmayacak mısınız Türk milleti film bitti... İki satır da başlık için  yazayım.. Ne demiştik başlıkta kim kimdir ne içindir.. Arkadaşlar bizim bir omurgamız var.... Biz rüzgârla savrulan, yağmurla ıslanan, soğukta donan, sıcakta çözülen bir millet değiliz. Biz Orta Asya bozkırlarında Karadeniz'in yağmurlarında Erzurum'un kışın da Akdeniz'in güneşinde aynı kimliğinize aynı kişiliğimizi aynı karakterinizi 5000 yıldır sürdürebilen Oğuz Kağan torunu peygamber ümmeti benzersiz bir milletiz.

 Benzersiz bir milletiz diyorum vallahi öyle biz yüksek ruh sonsuz sadakat sınırsız hizmetle vazifeli indirilmiş yüce Türk milletiyiz.

   Biz farklıyız biz kim miyiz Horasan'da Ahmet Yesevi Nevşehir'de Hacı Bektaş Samsun'da Mustafa Kemal Trabzon'da Haydar Baş’ız biz... Bizi iyi tanıyın sizin film bitti .....

  Şimdi bizim film başlıyor ....O filmin adı ...Var bir hayalimiz.. Bir Mustafa Kemalleriz.. Ayşe teyze şeyir başlasın.. Senin filmin başlıyor gözün aydın olsun hoş geldin Atatürk hoş geldin Haydar Baş hoş geldiniz Hüseyin Baş bey... Buyrun bakalım rey milletin söz sizin olsun...