Kenan neden Türkiye’yi seçtiğini açıkladı.....

Almanya maçında oynadığı oyun ve attığı müthiş golle dikkat çeken Kenan Yıldız, Türkiye için oynamaktan mutlu olduğunu ifade etti 

<Kenan neden Türkiye’yi seçtiğini açıkladı.....

A Milli Takım forması giyen Kenan Yıldız, milli takım tercihiyle ilgili Bild'e açıklama yaptı. Almanya karşısında Türkiye'nin ikinci golünü atan 18 yaşındaki futbolcu, milli takım tercihiyle ilgili konuştu ve Türkiye için oynamaktan mutlu olduğunu söyledi.

"Almanya seçeneği yoktu"

Kenan Yıldız, "Annem Alman, babam Türk. U17'den beri Türkiye için oynuyorum. Almanya benimle hiç iletişime geçmedi. Bu yüzden böyle bir seçenek yoktu. Türkiye için oynamaktan çok mutluyum." dedi.

Kenan Yıldız Alman basınına yaptığı açıklamada ayrıca, "Aday kadroya çağrıldığımda ve oynadığımda çok gururlandım ve minnettar oldum. İlk maçımdaki formam, gelecekte evimin duvarında asılı olacak" diye konuştu.

Altıntop: Yanında olduğunu gösterdik

Öte yandan Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop ise Kenan için Bild'e yaptığı açıklamada, "Kenan çok gerçekçi ve çok çalışkan. Üç yıldır birlikte çalışıyoruz. Oyuncular inançları doğrultusunda milli takım seçmelidir. Biz Kenan'ın yanında olduğumuzu gösterdik. Her kararına saygı duyuyoruz. İlkay Gündoğan, cumartesi günkü maçta Almanya için kaptanlık bandı taktı ve bu bir sorun değil" dedi.