Kanser ve kısırlık tedavisinde Türk paradoksu

Dr. Özkul, “Biz bitkisel tedavilerle kanserde ve kısırlıkta Türk paradoksu yaşayalım ille de bu faydaları Fransız halkı yaşamış olmasın” dedi.

<Kanser ve kısırlık tedavisinde Türk paradoksu

Fitoterapist Dr. Hakan Özkul kalp- damar, kanser ve kısırlık tedavisinde fitoterapi yani tıbbi bitkilerle tedavi yönteminin önemi hakkında açıklamalarda bulundu.

 

 


DR. Özkul yenimesaj.com.tr'ye yaptığı açıklamada fitoterapi sayesinde özellikle kanser ve kısırlık konusunda Türk paradoksu olabileceğini söyledi.

Dr. Hakan Özkul şunları söyledi;

"Fransa'nın Bordeaux denen bir bölgesi var. Bu bölgedeki insanlar çok yağlı gıdalar tüketiyorlar, çok kolesterollü gıdalar tüketiyorlar, çok sağlıksız besleniyorlar. Bu insanlarda kilo var yani bir insanın kronik kalp damar hastalığı olması için her şey var. Böyle bir durum ne bekleriz? Buradaki insanların başka yerdeki insanlara göre çok daha kolay kalp damar hastası olmalarını bekleriz. Ama bir bakıyorlar tam tersi. Buna Fransız paradoksu deniyor. Kalp damar hastalıklarının çok yüksek olması gerekirken bilakis çok az. Niçin böyle bir şey var, nereden kaynaklanıyor diye incelendiğinde üzümü çok tükettikleri, bu insanların özel bir üzümü çok tükettikleri görülüyor.

O bölgenin üzümünün içerisinde de, kabuğunun içerisinde de resveratrol denen bir maddenin varlığı tespit ediliyor. Bu resveratrol sayesinde Fransız paradoksu yaşanmış ve kalp damar hastası olmasını beklediğimiz insanlarda kalp damar hastalığı bilakis çok az görülmüş.