Her şeye rağmen umut var.....

Yenidünya düzeni?

Her şeye rağmen umut var.....
İZZET YAŞAR

Her şeye rağmen umut var.....

Eski kölelik sisteminin modern hali olmaya aday.

 

ABD ve Batılı güçlerin ve bugünün katil devleti İsrail'in anlamadığı ya da anlamak istemediği bir konu var. Bu konu İslam âleminin gerçekleridir.

Bütün Batı, Hamas'ın yok edilmesinden dem vuruyor. Eğer Hamas yok edilebilirse dünya güllük gülistanlık olacak sanıyorlar!

Görünen o ki Allah akıllarını almış, sağlıklı düşünemiyorlar.

Onların inandığı Allah'ın gerçek yaratıcı olmadığını birileri onlara uzun uzun anlatmalıdır.

Beş bin yıllık bilinen tarihten örnekler vererek anlatılmalı, akıllarını başlarına almaları sağlanmalıdır.

Dinlerarası diyalog veya BOP denen saçma sapan ideolojilerinin dini temellerinin olmadığı, olanların da dini olmadığını hayalperest hahamlar ve papazlar tarafından uydurulmuş safsatalar olduğunu bu ahmaklara anlatmalıyız.

Gelelim asıl meseleye Hamas'a…

Eyy Batı! Hamas sizin inandığınızın aksine bir örgüt değildir. Terör örgütü hiç değildir. Hamas yok edilemez. Hamas bir ideolojidir.

Hamas mücahitleri dünyanın dört bir köşesinde bağlıları bulunan bir ilahi inancın müntesipleridir.

Siz insanları, bebekleri, hayvanları, binaları, şehirleri yok ediyor olabilirsiniz ama inançları yok edemezsiniz, gücünüz yetmez.

Hamas'a batıl, kötü, terörist, diyenler ikaz edilmeli.

Diyelim ki Gazze'ye girdiniz, tünelleri patlattınız, iki buçuk milyon çoluk çocuk demeden katlettiniz, ne olacak sanıyorsunuz ki!

Dünyanın diğer ucunda yaşayan iki buçuk milyar insanla ve onların cihat, şehadet inancıyla nasıl baş edeceksiniz?

Hem de sizde asla olmayan ahiret ve hesap günü inancıyla yanıp tutuşan milyarlarca insan ilk fırsatta bu cinayetlerinizin hesabını sormayacaklar mı sanıyorsunuz. Vallahi aldanıyorsunuz. 

Size bir tavsiyede bulunayım; İslam'da vatan, sancak, ümmet ve cihat anlayışını iyi inceleyin. Bu yaptığınız soykırımın size ne kadar büyük bir bedele mal olacağını o zaman anlayacaksınız.

Onlar gerçeklikten kopmuşlar. Bugünkü Gazze direnişi birilerinin toprak kavgası asla değildir.

Prof. Dr. Haydar Baş Bey çok sıkça anlatırdı, "Evladım dünyada gördüğünüz mücadeleler her ne kadar menfaat kavgaları gibi görünüyor olsa da gerçekte olan, inançların hâkimiyet kavgalarıdır. Bu mücadele bazen ekonomide, bazen siyasette, bazen bir spor müsabakasında karşımıza çıkabilir. Sakın aldanmayın! Bu mücadeleler sapık Batıl inanışlarla, hak davanın başka başka alanlarda, başka başka insanlarla yapılan hâkimiyet mücadeleleridir. Onun için giriştiğiniz her mücadelenizde 'Allah benden razı olur mu?' düsturunu kendinize ölçü edinin, asla kaybetmeyeceksiniz" diye nasihat ederdi.

Allah'ın ve resulünün razı olacağı hiç bir mücadeleyi hiçbir kuvvet mağlup edemez. Kısa vadede kaybetmiş veya çok zarar görmüş gibi görünseniz de sonunda siz kazanmış olacaksınız.

Allah (c.c) vaadini asla ertelemez.

Hakla olun, haklıyla olun ki hakkı bulasınız.