HAMAYIL VƏLİYEVA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.....

Prof.Dr. Dünyamali Vəliyev'in muhterem Eşi Hamayıl Vəliyeva son yolculuğuna uğurlandı.

İki gün önce girdiği kalp ameliyatında hayatını kaybeden Hamayıl hanım bugün Azerbaycanın Başkenti Bakü'de Bineqadi rayonundaki aile karbirstanlığında defnedildi. Hamayıl hanım 2005 yılında trafik kazasında vefat eden oğlu (1986-2005) Arif Vəliyev'in yanına defnedildi.

 

Hamayıl hanım Türkiyede ve dünyanın pek çok ülkesinde ekomonist olarak tanınan Prof.dr. Dünyamali Veliyev'in 61 yıllık hayat arkadaşıydı. Prof.dr.Dünyamali Vəliyev Azerbaycan Milli İlimler Akademisi (AMEA) Şarkşinaslık Enstitüsü müdürü ve sayın Prof.dr.Haydar Baş hocamızın yakın dostlarından biridir.  Milli ekonomi modelini en iyi kavrayan ve Milli ekonomi modeli konferanslarında iştirak ederek modeli savunarak teze reyler yazmıştır.

  Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hukukçu Hüseyin Baş Bey, Baba dostu olarak kabul ettiği Prof.dr. Dünyamali Vəliyev'i arayacak taziyelerini verdi.

Merhumenin defninden sonra defne iştirak eden akraba ve yakınlarına ihsanda bulunuldu.

Hamayıl hanım 1940 Ləmpəli köyünde doğdu. 01.06.2022 Baküde girdiği kalp amaliyatından çıkamadan vefat etmiştir. Merhume annemize Yüce Allah'tan rahmet, Dünyamali hocamıza, kederli ailesine ve yakınlarına sabr-ı cemil dileriz. TÜRK-AZ HABER AZERBAYCAN BAKÜ