BTP lideri Hüseyin Baş Cumhuriyet Şöleni’nde konuştu.....

Hüseyin Baş, "BTP'nin 600 kişilik milletvekili listesinde 400 kişi 40 yaşın altındaki gençlerden oluşacak. Bu ülkeyi gençler yönetecek. Aday listelerimiz fermuar liste olacak, bir kadın bir erkek.  Listelerimizin yarısı erkek yarısı kadın olacak. Bu kardeşiniz bunların hepsini ispat edecek göreceksiniz. Siz bana güvenin, arkam da sağlam, önüm de sağlam" dedi.

TÜRK-AZ HABER / İSTANBUL


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Cumhuriyet Bayramını kutladı. 
İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen Cumhuriyet Şöleni İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı.
Açılış konuşmasını BTP İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül'ün yaptığı şölen halk oyunlarıyla devam etti.
BTP lideri Hüseyin Baş bu sırada sahneye çıkarak zeybek oynadı.
Cumhuriyet Şöleni'nde BTP'nin merhum lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ın Atatürk ile ilgili konuşmalarından kesitlerin yer aldığı sinevizyon da gösterildi, bu sırada  salonda duygusal anlar yaşandı.
Şölen marşlarla devam ederken Bostancı Gösteri Merkezi'ni dolduran vatandaşlar marşlara elindeki bayraklarla eşlik etti.


"Cumhuriyet bizi kula değil, Allah'a kulluk edeceğimiz Türkiye'ye iletti"

Programda kapanış konuşmasını ise BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş yaptı. Konuşmasına "Efendiler dün Cumhuriyet ilan edildi, gözümüz aydın olsun" diyerek başlayan Hüseyin Baş şöyle devam etti,  "29 Ekim 1923, Cumhuriyet dikenli yollardan geçilerek ilan edildi, şimdi biz rahat rahat yaşıyoruz ama bu Cumhuriyetin ilanı için çok bedeller ödendi. Cumhuriyet esasında bize hürriyetimizi getirdi, milletimizin egemenliğini getirdi, bizi kula kulluk etmekten kurtarıp bizi Allah'a kulluk edebileceğimiz bir Türkiye'ye iletti. Bugün dahi, Cumhuriyetin kıyrmetini bilemeyen insanlara rastlıyoruz. Bakın kıymetli BTP'liler bizim birinci vazifemiz Türk istikbalini muhafaza etmekir, bunun ön şartı da Cumhuriyeti muhafaza etmektir."


"Mahir Ünal'ı ve iki ayyaş diyeni de unutmayacağız"


"Demokrasi ve Cumhuriyet Türk milletine düşünce özgürlüğünü getirmiştir." diyen BTP lideri, "Biz özgür düşünceye sahip olduğumuz müddetçe demokrasimizi yaşabiliriz, Cumhuriyetimizi muhafaza edebiliriz. Düşünmek aynı zamanda hatırlamaktır. Cumhuriyete laf eden Mahir Ünal'ı da,  'İki  ayyaş yasa yaptı' diyenleri de hiçbir zaman unutmayacağız, her zaman hatırlayacağız. Cumhuriyetle kavgalı bu insanlar daha dün bir vizyon açıkladılar. Türkiye yüzyılı, içinde Cumhuriyet yok. Cumhuriyet demeye korkuyorlar. Niye biliyor musunuz? Bakın Osmanlının teşkilatçılığında bir sorun yoktur, ordusu güçlü bir ordudur ama Osmalıyı yıkan şey sizlerin düşünce kabiliyetini ve özgürlüklerinizi baskılamak olmuştur. Neden bunu yaptılar?  Eğer siz düşünürseniz, siz konuşursanız, siz yeni fikirler ortaya koyarsanız saltanat gider. Dolayısıyla bugün Cumhuriyetle kavganın tek sebi birilerinin kendi saltanatlarını muhafaza çabasıdır." dedi.


"BTP listelerinde gençler ve kadınlar olacak"


Bağımsız Türkiye Partisi'nin bir gençlik hareketi olduğunu ifade eden Hüseyin Baş gençlere 
'Ben sizden biri değilim ben direk sizim" diye seslendi ve partisinin milletvekili aday listelerinde gençlerin ağırlıkta olacağını ifade etti. Baş, "BTP'nin 600 milletvekilinin yüzde 20'si kontenjandan olacak. 400 kişi ise 40 yaşın altındaki gençlerden oluşacak. Bu ülkeyi gençler yönetecek. Gençlerimizin yanında bir da kadınlarımız vardır. kadın medeniyettir, kadın varlık sebebimizdir. bu kadın evde çocuk yetiştirebiliyor ama devlet yönetemiyor. Kadının sömürüldüğü bir düzen! Kadın iş bulamıyor, her girdiği işte mobinge uğruyor. bu kadınlar yolda yürürken bir deli tarafından  samuray kılıcıyla bölünmek istemiyor, yaşamak istedi başka bir şey istemedi.  Siz  geçmişi belli olan Adalet Bakanıyla , 'bir tane güvenlik makalesi okumadım' diyen İçişleri Bakanıyla kadınlara  hukuk, adalet ve güvenlik sağlayacağınızı zannediyorsuınuz, geçin bu hikayeleri. Kadınlarımıza yönelik projelerimiz de var.  Aday listelerimiz fermuar liste olacak, bir kadın bir erkek.  Listelerimizin yarısı erkek yarısı kadın olacak. Bu kardeşiniz bunların hepsini ispat edece göreceksiniz. Siz bana güvenin, arkamda sağlam önümde sağlam" dedi.


"Milletin talebini dile getirdim"


Hüseyin Baş konuşmasında 'Millet İttifakı'na girmek istiyoruz' şeklindeki çıkışı ve  bu kapsamda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptıkları görüşme üzerine de önemli açıklamalarda bulundu.

BTP lideri, "Milletimiz bizim arkamızda bir rüzgar oluşturdu, gittiğimiz heryerde bize,  'sen bu rüzgarı altılı masaya taşı, muhalefet bloğunu güçlendirelim ve hükümeti rahatlıkla değiştirelim' dediler. Ben de milletimizin bu talebini ekranlarda dile getirdim. Çağrımıza Sayın Meral Akşener hızlıca dönüş yaptı. Bizleri ziyaret etti sağolsun, şereflendirdi" diyen Hüseyin Baş, şunları söyledi, "O  yapacağını yaptı, bu topluluğu gördü, bu gençliği gördü , 'bu insanların böyle bir çağrısı varsa ben bunun gereğini yerine getiririm' dedi. Daha ne yapsın, yapabileceğinin en güzelini yaptı. Bize, 'ben bu talebinizi masaya taşıyacağım' dedi. Artık bundan sonraki karar saygıdeğer genel başkanlarındır."


Ahmet Hakan Coşkun'a 'gereğini yapıyor' cevabı


Millet İttifakı'na girme taleplerinin ardından haklarında karalama kampanyası başlatıldığını ifade eden Hüseyin Baş konuşmasına şu şekilde devam etti, "Biz bu açıklamayı yaptıktan sonra birileri çok rahatsız oldu. Başta 'gereğini yapan' bir gazeteci var. Ahmet Hakan Coşkun'un bir yazısını okudum, hani Cumhurbaşkanımız 'Ahmet gereğini yapıyor, Abdülkadir bey siz de yapın' dedi ya...  Hemen başladılar hoplamaya , zıplamaya. Muhalefetmiş gibi görünen bazı tipler de bize çirkin çirkin iftiralar atamaya başladılar. Son 3 günde benim aleyhimde iftira kampanyaları başlatıldı. Ben 2,5 yıldır bu partinin genel başkanıyım, 2 tane kongre geçirdim. Birçoğunuz beni seçtiniz. Şimdi bana mı laf ediyorlar, size mi? Zannediyorum size laf ediyorlar. Siz harhalde düşünemiyorsunuz, akıl edemiyorsunuz, bunu ima ediyorlar. Bize iftiralar atıyorlar. Birşeyler büyümeye başladığı zaman bu iftiralar başlar.  Zaten biliyorsunuz Mansur Yavaş da zorla senet imzalatmıştı değil mi, böyle söylüyorlardı. Şimdi bunlar çirkefçe, ahlaksıza kampanyalara başvuracaklar ama Hüseyin Baş'a , BTP kadrolarına bagaj oluşturamazsınız, hiç boşuna uğraşmayın. Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götüreceği sadece tozdur. Başka hiçbir şeyimizi alamazlar. Niye? Ben bu Atatürk'ü gördüğümde içim kıpır kıpır oluyor. Başkası gibi rol yapmam. O benim için canını ortaya koymuş ben de O'nun için ve O'nun kurduğu Cumhuriyet için canımız veririm, sizler de canınızı verirsiniz. Hiç kimse bize bagaj oluşturamaz, hiçkimse bizim geleceğimizle oynayamaz. Bu da böyle böyle biline."


"FETÖ artıkları dün Haydar hocayla mücadele ettiler bugün benimle"


Maruz kaldığı iftiların FETÖ yöntemleri olduğunu belirten Hüseyin Baş , "O konuşanlar, arkamızdan iş çevirmeye çalışanlar, sadece şunu söylüyorum; it ürür kervan yürür. O kadar siyasetçi var çatacak adam bulamadılar ve beni buldular. 30 yaşında ben neler yapmışım! Daha durun yeni başladık. Bakın siyaset yaparken ahlaklı olacaksınız. Size ahlaksızlık yapsalar da siz ahlakınızı, edebinizi muhafaza edeceksiniz. Size söz veriyorum ben edeceğim. Siz benimle ilgili saçma sapan iftiralar ortaya atacaksınız. Ne için? Saltanatınızı ayakta tutmak için! Bakın bu yöntem FETÖ'nün yöntemidir.  Biz geçmişte gördük bunları, bunlar FETÖ'nün yöntemidir. FETÖ'nün artıkları, FETÖ'nün satın aldıkları, dün Haydar hocayla mücadele ettikleri gibi gibi bugün de bu kardeşinizle mücadele ediyorlar.  Bizim bir özelliğimiz vardır o da şudur; bizim  bir kavgayı kazanmak için kavga etmemize gerek yoktur. bizimle kavgaya girenler otomatikman zaten yenilmiştir. Biz kazanacağız"