*DÜN BABASINA BUGÜN OĞLUNA*

  Terörist başı Fetö Prof.Dr. Haydar Baş ile çok uğraştı. Ona atmadığı iftira, açmadığı mahkeme kalmamıştı. O uydurma davaların hepsinden Sayın Prof.Dr. Haydar Baş berat etmişti. Tabi O zamanlar Türkiyede hak, hukuk ve adaleti gözeten namuslu hukuk adamları vardı.

*DÜN BABASINA BUGÜN OĞLUNA*
Mimar Gökhan Demir

*DÜN BABASINA BUGÜN OĞLUNA*

Dün babası Prof.Dr. Haydar Baş ile düşmanlık eden Fetö terör ve ajan gurubunun elebaşları bugünde iş başında. Sayın Baş’ın oğlu BTP genel başkanı Hüseyin Baş’ı hedef alarak aslı, astarı olmayan uyduruk davalar ile mahkeme edilmeye başlandı.

  Sayın BTP genel başkanı Hüseyin Baş’a  ‘kamu görevlisine hakaret’ suçu işlediği gerekçesiyle dava açıldı. Peki, Sayın Hüseyin Baş, Sayın Bekir Bozdağ hakkında ne demişti bir hatırlayalım.

“Adalet Bakanımız değişmiş. Kim geldi yerine? Bekir Bozdağ. Peki, Bekir Bozdağ ne zaman görevden alındı? 15 Temmuz'dan sonra. Görevden alındığında hepimiz şunu demedik mi? Bu adam FETÖ'nün faaliyetlerine yakın bir kişi olduğu için herhalde görevden alındı, maksat buydu herhalde. Yerine kim geldi? Bugün en son Abdülhamit Gül vardı. Abdülhamit Gül'ü görevden alıp şimdi tekrar Bekir Bozdağ'ı göreve getirdiler. Bunun iki açıklaması olabilir. Ya siz Bekir Bozdağ'a yanlış yaptınız, bu adamın FETÖ ile hiçbir alakası yoktu, ya da şu anlamı vardır; sen bugün tekrar FETÖ'yle bağlarını güçlendiriyorsun.”

Baş’ın bu sözlerinin ardından hakkında, ‘kamu görevlisine hakaret’ suçu işlediği gerekçesiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşması bugün Ankara 71. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Baş, açılan dava nedeniyle hâkim karşısına çıktı. Savcı, mütalaasında; Hüseyin Baş hakkında hapis cezası verilmesini talep etti.

Sayın Hüseyin Baş’ın bu konuşmasında sizce bir hakaret var mı? Açıkça söylüyorum bu konuşmada Hüseyin Baş Bey aslında Sayın Bekir Bozdağ’ı korumak istemiş. Ona yapılan bir haksızlığı ve olabilecek yanlış anlamaları ortaya koymuştur.

Sayın Bozdağ bu konuşmadan niye rahatsız oldu anlamış değilim. Kendisinin Fetö hakkındaki methiyeleri arşa çıkmıştı ve Fetö terör örgütünün kalkışımın’dan sonra görevden alınmıştı.

Bozdağ': “Fethullah Gülen bu ülkenin yetiştirmiş olduğu değerli bir kıymettir, bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmetini yapıyor. Her şeyi de açık. Devletin denetimi, gözetimi altında her şey açık”

Sayın Bozadağın Fetöye övgüler sunarak ona karşı olanları suçlayarak Fetöye Antalya’dan selam göndermişti.

Terörist başı fetö ve çetesinin kalkışımın’dan sonra Sayın Bozdoğanın bütün bu olanlardan sonra görevden alınmasını insanlar sizce nasıl değerlendirmiştir. Sayın bakan hakkında Türk milleti ne düşünmüştür.

 Eğer Sayın Hüseyin Baş’ın dediği sözlere göre mahkeme açılabiliyorsa; Nurettin Verenin : "FETÖ'nün nasıl tehlikeli bir örgüt olduğunu ve neler yapabileceğini 2015 yılında Kırklareli Cezaevinden beni çıkarıp Cumhurbaşkanlığı resmi konutuna götüren Cumhurbaşkanı ve yanında olan Bekir Bozdağ'a tek tek anlattım. Onlara cemaat içindeki çetenin (FETÖ), Öncelikle askeri darbeye kalkışacağını, Siber saldırılarla ekonomik ve siyasi karışıklığa neden olacağını, Uluslarası platformda Türkiye hükümetini karalayan propagandalar yapacağını açıkça anlatıp, bu konuya ilişkin 6 sayfalık yazılı beyanlarımı ilettim.” Sözlerinden sonra Fetö kalkışımı hakkına elinde bilgiler olmasına rağmen hiçbir tedbir alınmamasından dolayı Sayın Bozdoğan’a sizce nasıl bir dava açılmalıydı. Yazık ülkemiz muz Cumhuriyetine döndü. Sokakta insanlara adalete güveniyor musunuz sorusuna neredeyse halkın tamamına yakını güvenmediğini dile getiriyor. Bugün Sayın Hüseyin Baş’a karşı hukuksuzca açılan bu davada adaletin tekelleştiğinin hukukun rafa kaldırıldığının nişanesidir.